בדיחות על דת

בדיחות על דת

בדיחות על דת, הן בדיחות שלא כל אחד אוהב לספר, מחשש שיפגע באמונתו של אדם אחר. או שחס וחלילה יקרה לו משהו אם יאמר משהו קיצוני מדיי ואלוהים ומלאכיו ישמעו אותו. אז לכם הדתיים, ולא רק היהודים, אלוהים בעצמו אוהב לצחוק. תהיו בטוחים. הלוא איך אומר הפתגם הידוע : ” האדם עושה תוכניות ואלוהים צוחק מלמעלה….” . 

בדיחות על דת, הן בדיחות שכיף לספר אותן, אבל לא כשאתם במצוקה רגעית בחיים. כי אז קיים איזהו שהוא פחד שאם אלוהים יתרגז מדיי, אז החיים שלכם יהפכו להיות יותר בזבל… זה לא באמת ככה. הוא עצמו בטוח אוהב לצחוק על מה שהוא המציא: דת.  חוץ מזה, אם באמת הוא שומע, זה נותן לו ביקורת בונה,  אילו שינויים כדאי לו לערוך בעולם הבא.

בדיחות על דת ולא רק יהודים, כמו שאמרנו, תראו למשל את הנצרות הקיצונית. האוונגליסטים. איך שהם מהללים את ישו. איך אפשר שלא לצחוק עליהם?  הקיצוניות עצמה היא לא מצחיקה? איך אנשים יכולים להיות כאלה אדוקים? והאסלאם הקיצוני, כמה שהם עושים לנו צרות, לא נצחק עליהם??

פעם מישהו אמר, אם לא היתה הדת שמפרידה בין אנשים, לא היו מלחמות. אבל יש דתות ויש הפרדות ויש לאומים ויש עמים ויש עדות, כך שכולם משתייכים לזרם מסוים. אז יאללה, בואו נפיג את המתח הפוליטי והלאומי שיש בעולם ונתחיל להפיץ בדיחות על דת. נראה שזה הפיתרון הכי טוב להתמודד עם המצב. בעיקר איפה שאנחנו חיים : במזרח התיכון.

וכמובן , שאם כבר מתחילים לצחוק אז, כדי שנרגיש בנוח, נתחיל לרדת על עצמנו, על המוח היהודי :

ערבי אחד לא הצליח למכור את החמור שלו. הלך לשוק, העמיד אותו למכירה ולכל מתעניין ששאל, “למה אתה מוכר?” ענה לו : “תשמע החמור הזה כבר זקן, לא סוחב, רוצה לקנות חמור חדש…..” מגיע אליו חברו היהודי ואומר לו: “בוא, אלמד אותך איך מוכרים”.  ברגע שניגש אליו הלקוח הראשון להתעניין ושאל על החמור, מיד ענה לו היהודי ” האמת, אני בכלל לא רוצה למכור. תראה איזה חמור יפה. כל יום בשדה אני מגלה חכמה אחרת שלו. סוחב כמו שור, ערני. מה אגיד לך, אחלה חמור! אבל אישתי מתנגדת, אני עושה את זה בשבילה. ” מיד עונה הלקוח ואומר : “אוקיי. אני קונה!” עוצר אותו הערבי ואומר לו : “רגע רגע, חמור כזה אני רוצה!”  

אז אתם מבינים? המוח היהודי, הידיים הערביות, והנצרות המתפשרת… ההינדים, הבודהיסטים אפילו הצ’רקסים והדרוזים, מתאחדים עכשיו כדי לצחוק על דת. אז בואו היכנסו לאתר שלנו לקראו עוד בדיחות על דת.