בדיחות על עורכי דין

בדיחות על עורכי דין

לספר ולשמוע בדיחות על עורכי דין זאת בעצם הדרך המושלמת להתנחם אחרי שמשלמים לעורך הדין את העמלה שלו על העבודה. זה פשוט תמיד מדהים מחדש איך ישב בנאדם, דיבר איתך רבע שעה, הכין מסמך, המזכירה שלו שלחה פקס, ובתמורה אתה מתבקש לשלם לו שלוש משכורות. וואלה יופי…

בדיחות על עורכי דין הן תמיד ארוכות כאלו, מפותלות עם מלא סעיפים ותתי-סעיפים ואתה יודע שגם עליהן אתה עלול לשלם מחיר יקר. אבל אי אפשר פשוט להימנע מבדיחות על עורכי דין כי מדובר בעם נכלולי וערמומי, חלקלק וחמקמק ממש כמו הבדיחות עליו, שכל מה שהוא עושה בחייו זה לעשות לנו את המוות. כשאדם רואה בתיבה (או גרוע מזה כשהדוור דופק בדלת ומגיש לו) מכתב מעורך דין, ברור לו שיום הדין קרב ובא.

מה מאפיין עורכי דין ולמה חובה להסתלבט עליהם? כי הם תמיד ינסו לרמות אותך, וזה תמיד יהיה בשביל כסף. איך שלא חושבים על זה – הרי גם אם מדובר בעורך הדין שלכם, זה שאתה בחרתם ושכרתם, זה שמגן עליכם מפני מישהו או כשאתם מואשמים במשהו, הרי שבסופו של דבר העניין שלשמו עורך הדין עובד ומזיע הוא אחד ויחיד – כסף. וזה תמיד הכסף שלכם. זאת אומרת, אם ניצחתם הוא גוזר מכם וואחד עמלה, ואם הפסדת אתם משלמים לו על זה שהוא לא הצליח להוציא אתכם זכאים. בקיצור – אי אפשר לצאת מהם כשהיד על העליונה והכיס מלא בכל מה שמגיע לכם. הם תמיד ייקחו לכם חלק.

את הבדיחה הזו מצאתי באתר של עורכי דין ומשפטים והיא למעשה מתמצתת את כל הסיפור של בדיחות על עורכי דין:

לאחר שהצטרף למשרדו של האב אומר עורך הדין הצעיר לאביו: “מגיע לי מזלטוב, הצלחתי לסגור תיק של החברה שהיה פתוח במשך 20 שנה”. עונה לו האב: “אם היית טיפה יותר חכם יכולת גם אתה להתפרנס עוד 20 שנה מהתיק הזה.”

ולסיום שאלה חשובה – מה משותף לעורכי דין ולזרע?
תשובה – רק אחד למיליון יוצא בן אדם.