בדיחות רגילות

בדיחות רגילות

פילים ונמלים ושאר חיות, ואנשים, וחברים שנפגשים, וההבדל בין תיאוריתי למעשי, וסקס עם אפרו-אמריקאים, עם הבעל או האשה, וסקס בכלל, ועוד ועוד (ועוד)… יש המון המון נושאים שפשוט מבקשים שנריץ עליהם דאחקות ונגלגל עליהם בדיחות רגילות, כאלו שאולי שמעתם פעם בעבר, ואולי לא, אבל הן פשוט חלק מחיי היומיום של כולנו, התבלין שמומלץ להוסיף לכל רגע כדי שיהיה טעים הרבה יותר. ואין תבלין אחד. בדיחות רגילות שמלוות את המציאות של חיינו באות במבחר טעמים וסגנונות. לעיתים הן פשוטות ויש גם מתוחכמות. יש בדיחות ארוכות, כמו סיפור מתמשך, שבמהלכן לא יבינו לאן חותר המספר, והפאנץ’ יגיע רק בסופן, בשורה האחרונה ממש, ולעומתן יש בדיחות מתמשכות שכולם מתפוצצים מצחוק כשהן מסופרות ושבסוף אף אחד לא מבין מה בעצם הייתה הפואנטה. ולך תסביר מה שכל מספר בדיחות יודע – הכי חשוב שצחקו. אנשים מוכנים למכור את אמא שלהם בשביל צחוק בריא. מה שמזכיר שיש בדיחות “אמא שלך כל כך”, ויש גם בדיחות קרש שצריך להיות קצת ב”היי” כדי למות עליהן, ויש בדיחות ששמעתם אלף פעם אבל תמיד יהרסו אתכם מחדש, ואף פעם לא תפסיקו את מי שיספר אותן עם “מכירים”, כי לעזאזל – חלק מהכיף זה לחזור עליהן שוב ושוב ושוב.

כי בדיחה היא דבר מה שבא מהחיים עצמם

היא נולדת מרגעים מצחיקים, משניות שבהן אפשר להתגלגל על הרצפה עם דמעות בעיניים סתם כי מישהו אמר דבר מה קורע, או כי מצב מסוים יצר קטע שאי-אפשר לא לצחוק ממנו בקול רם. המצבים האלו, הסיטואציות שכולנו מכירים, כשהם הופכים לבדיחות רגילות, מתוקות ומצחיקות, הם בדיוק מה שצריך לשלוף ולספר בשביל להפוך אירוע סתמי לכזה שכולם נהנים בו ממש, או כדי שמפגש חברים יעשה לכולם טוב על הנשמה ויהיה בלתי נשכח. בדיחות רגילות פשוט מעולות לשבירת קרח בכל מפגש, באחד על אחד או בחבורה, וחשוב שתתאימו אותן לראש של הנוכחים ולמה שיכול כנראה לדבר ללבם. כי בדיחה טובה תעשה אתכם פופולאריים ושתי בדיחות טובות (או יותר) כבר יהפכו אתכם למסמר הערב. בדוק.

אפילו המיתוס של “לרוץ לספר לחבר’ה” מקבל טוויסט כשמדובר בבדיחות, שהרי חלק מהותי מהתענוג שהן גורמות הוא לא לשמור אותן בבטן. להמשיך ולספר בדיחות, ולפתח אותן (או להקפיד בול על הניסוח המקורי), ולדאוג שתמיד יהיו לכם כמה וכמה מהן – לא חשוב על מה ולמה ולא ממש משנה אם הן נהדרות או רק בסדר – שפשוט יהיו כמה בדיחות רגילות מוכנות על אש קטנה. 🙂

אז אספתי בשבילכם לכאן בדיחות רגילות, פשוטות, מהחיים, שבטוח שיעשו לכם את היום ויכניסו אל השגרה שלכם ושל המכרים שלכם המון שמחה וכיף.

אז תעבירו את העניים שלכם קצת שמאלה לתפריט הבדיחות ותבחרו לכם בדיחה!